Marzeniem Grahama Becka, założyciela i patriarcha winnicy, było stworzenie bezkonkurencyjnego wina na światowym poziomie, na Przylądku Dobrej Nadziei - krańcu kontynentu afrykańskiego. W 1983 zakupił Madebę, farmę na obrzeżach Robertson, z zamiarem stworzenia winnicy najwyższej klasy.

Zawsze gotowy na podejmowanie wyzwań Beck, zadeklarował, że sztandarowym produktem jego winnicy będzie wino musujące. Przypadkowo, obszar - ze swoim niezrównanym klimatem i bogatymi w wapień glebami - okazał się być idealny dla uprawy Chardonnay i Pinot Noir – dwóch tradycyjnych odmian Cap Classique. Obecnie winnica Graham Beck składa hołd niezachwianej pasji założyciela do szampana. Wyraża uznanie dla jego głębokiej miłości i umiejętności docenienia w życiu jakości i dobrego gustu. GORGEOUS Grahama Becka to zabawny i nostalgiczny ukłon w stronę zaraźliwej chęci zabawy i przygody oraz głębokie uznanie dla przyrody, która nas otacza. W winnicach Grahama Becka wierzą, że u podstaw pracy leży pragnienie ciągłego spełniania i przewyższania stawianych celów. Na pierwszym miejscu stawiając pasję, lojalność, rzemiosło, rzetelność i uczciwość, by być rozpoznawalnym jako wiodąca rodzinna marka win w RPA poprzez swoją wartość, znaną na międzynarodowym rynku.

Winnica Graham Beck nie tylko skupia się na produkcji najlepszych win w RPA, ale dba o poprawę sytuacji społeczności farmerskich. Łączą tradycję winiarską starego świata z odpowiedzialnością nowego świata za przyszłe pokolenia. Winiarze starają się być wytrawnymi opiekunami win, ludzi i środowiska naturalnego.

W Winiarniach Grahama Becka proces winifikacji to połączenie kreatywnej mediacji (pomiędzy nieprzewidywalną naturą, a burzliwymi nowoczesnymi technologiami) oraz wyrazem pasji ku dążeniu do doskonałości. „Nikt nie potrafi zagrać symfonii samemu, do tego potrzeba całej orkiestry”. To motto przewodnie ludzi pracujących na sukces winnicy Graham Beck. Postępując wedle tej zasady, stworzyli zgrany zespół utalentowanych, doświadczonych i pełnych pasji ludzi. Tutaj każdy z osobna, dając z siebie wszystko pracuje na sukces całej winnicy Graham Beck, jako założyciel i mentor, zaszczepił w całym zespole ogromną pasję, radość tworzenia i szacunek do otaczającego środowiska naturalnego.